Головна » 2015 » Травень » 25 » ЛАЗЕРНІ ПРИНТЕРИ І РОЗХІДНИКИ: ПАМ’ЯТКА ЩОДО ВИБОРУ І ПРОДОВЖЕННЯ ТЕРМІНУ ЕКСПЛУАТАЦІЇ
13:53
ЛАЗЕРНІ ПРИНТЕРИ І РОЗХІДНИКИ: ПАМ’ЯТКА ЩОДО ВИБОРУ І ПРОДОВЖЕННЯ ТЕРМІНУ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

 

Більшість людей сприймає принтер як звичний всім пристрій (майже як праска), яке «працює і гаразд».
І якщо для домашнього користування такий підхід ще прийнятний, то для офісу неувага до принтера може обернутися значними витратами (а неправильний вибір принтера взагалі загрожує обернутися чорною дірою для фінансів). Та й для домашнього користувача теж непогано було б заощадити пару-трійку тисяч рублів, правда?
По зрілому роздуму ми вирішили опублікувати невелику статтю-пам’ятку для користувачів принтерів (стаття «заточена» під роботу з лазерними принтерами, про струйників — пара згадок, і все).
У статті є декілька порад з вибору принтера, за вибором картриджів (поки мова тільки про лазерниках) плюс поради щодо правильної експлуатації принтерів і витратних матеріалів до них.
Ми також вирішили розробити програму — симпатичну пам’ятку по роботі з принтером для «бухгалтера Варвари Германівни» та інших співробітників. Пам’ятку можна роздрукувати і повісити біля вашого друкувального апарату.

Вибрати правильний принтер? Виклик прийнятий

1. Визначтеся з приблизним обсягом друку: до 50 сторінок в місяць або 50 000 сторінок в день.
У першому випадку вам підійде найпростіший струменевий принтер (не забуваємо про небезпеку засихання чорнила) або послуги друкарських центрів (що економічно доцільніше при такому обсязі). Загалом, можна поставити за 2 000 руб. струйник і не переживати більше з цього приводу.
Струйник також виправданий для постійної навантаження високоякісної (фотодруку) друку. Але тут вже варто дивитися по ситуації — чи потрібен «головняк» з струйником та СНПЧ (система безперервної подачі чорнила), або вам легше працювати з фотостудією/студією друку?
Якщо потреба в друку перевищує 100 сторінок в місяць, то рекомендуємо купувати сучасний базовий лазерник за 4 000 руб.
З домашнім принтером зрозуміло, а як оцінити обсяг друку в офісі? Ми рекомендуємо за основу брати середня кількість замовленої в офіс папери. Потім, необхідно визначитися з кількістю принтерів на компанію: або це буде один великий продуктивний апарат в коридорі, або кілька базових принтерів по кабінетах. Але не потрібно забувати, що поставивши один великий принтер на офіс, економія на додаткових принтерах обертається, хоч і невеликими, але щоденними витратами на робочий час співробітників.
Визначитися з типом принтера(ів) можна спираючись на класифікацію друкуючої техніки за рекомендованої навантаженні: персональна, мала, середня і велика.
Персональні принтери мають ресурс роботи до 5 000 сторінок в місяць і призначені для домашнього використання або в офісі при невеликих обсягах друку. У цю категорію потрапляє більшість струменевих принтерів/БФП (багатофункціональних пристроїв) і прості моделі лазерних та світлодіодних принтерів/БФП.
Мала техніка – це МФУ і принтери, які можуть надрукувати від 5 000 до 10 000 сторінок на місяць. Це найпоширеніший клас пристроїв, він використовується в невеликих офісах або в окремих кабінетах.
Принтери середнього класу друкують від 20 000 до 50 000 сторінок в місяць. Такі пристрої можна ставити по одному на великий офіс, подають лотки дозволяють робити значний запас паперу для інтенсивної друку.
Велика офісна техніка здатна віддрукувати понад 50 000 сторінок в місяць без втрати працездатності. Такі пристрої по своїй продуктивності наближаються до міні-друкарень і можуть використовуватися для того, щоб надрукувати невеликий тираж брошур.
Якщо в роботі вашого офісу важлива швидкість друку документів, потрібно розуміти, що чим вище клас принтера, тим швидше він друкує.

2. Сплануйте бюджет на друк у цілому.
Всі логічні аргументи при виборі принтера розбиваються про бюджет. Але фінансові вкладення після покупки принтера далеко не закінчуються, а, найчастіше, тільки починаються.
Щоб застрахуватися від незапланованих витрат, потрібно розглядати витрати на друк, враховуючи такі поняття, як:
Ціна копії — включає витрати на витратні матеріали картриджі і папір. У розрахунках папір часто не враховують, оскільки ціна на неї стабільна; тим не менш, її вартість становить в середньому 25 копійок за лист.
Вартість користування включає в себе, крім ціни копії, а також вартість обладнання, профілактичне технічне обслуговування принтерів, ремонтні роботи і вартість запчастин.
Повна вартість копії: це вартість користування / на кількість копій за весь плановий період використання обладнання. Середній термін експлуатації становить від 3 до 5 років залежно від навантаження (у документації до принтера виробник вказує цей термін).

3. Визначтеся з колірність друку: чорна або кольорова.
Реальна потреба в друку кольорових зображень коливається в районі цифри у 5% від усього обсягу друку. І заради цих 5% нерідко набувається кольоровий принтер на порядок перевищує вартість монохромного принтера.
Кольорові фотографії з корпоративу краще роздрукувати будь фотостудії, причому більш якісно та «за недорого». Це як купувати кабріолет в Пітері. Начебто і симпатично, і круто, але з відкритим верхом можна кататися 2-3 дні на місяць і то не щороку :) І якщо вам, крім корпоративних фоток, більше нічого друкувати в кольорі, рекомендуємо все-таки купувати монохромний принтер.

4. Звертайте увагу на різновид системи картриджів в принтері:
— «все в одному» (для лазерних принтерів, картридж – монолітний);
— «складовою картридж» (для лазерних принтерів, картридж може складатися з 2 або 3 частин).
Якщо ви плануєте придбати один принтер, то можна впоратися і з складовим лазерним картриджем, і з налаштуванням системи СНПЧ струменевого принтера (якщо купити-таки струйник).
Але якщо у вашому веденні знаходиться кілька принтерів, якими користується кілька десятків користувачів – то складові системи картриджів значно ускладнять процес обслуговування. Набагато менш клопітка система «все в одному».

5. Скільки користувачів будуть друкувати документи на цьому апараті.
Так, чим більше працівників, тим швидше «вмирають» принтери.
Економічно вигідніше поставити 1 апарат на офіс типу «open space», але практично це складно реалізувати: плутаються документи, що відбуваються дублюючі передруки. Існують системи індивідуальної друку по картках, але вони дорогі (унікальне + додаткове обладнання) та їх впровадження повинно мати серйозне обґрунтування.

6. При великих обсягах друку потрібно продумати – як буде організований процес обслуговування друкуючої техніки.
Це не завжди очевидно, але і друкуюча техніка, як будь-яка інша, потребує профілактики. Хтось віддає перевагу проводити її власними силами, хто користується послугами аутсорсерів.
Якщо в компанії 100 принтерів (частина яких – у віддалених філіях) – потрібно визначитися, хто буде обслуговувати принтери: штатні працівники або зовнішня компанія.
Але рідко хто може дозволити собі штатного фахівця з друку. Так, наприклад, 5-денний навчальний курс користування принтерами від Hewlett-Packard коштує близько 750 доларів, в Москві (ч/б і колір – різні курси). А якщо фахівець звільниться…
З організації систем друку в середніх і великих офісах можемо написати окрему статтю, якщо виникне такий інтерес.

7. Радимо також припустити щільність заповнення друкованого аркуша.
Навіщо? Тут цікава статистика, про яку мало хто знає.
Всі технічні характеристики виробники принтерів видають на основі стандартного показника – 5%-го заповнення друкованого аркуша. Якщо % заповнення аркуша зростає, зростає і швидкість витрати картриджів.
Приклад 5%-го заповнення друкованого аркуша
Приклад 15%-го заповнення друкованого аркуша

Наприклад, одна з топових моделей — картридж НР СВ436А розрахований на 2 000 аркушів. Виходить, що при 5% заповнення віддрукує 2 000 аркушів, а при 15% заповнення в 3 рази менше, тобто 666 сторінок…
Не новий, але популярний картридж C7115A розрахований на 2500 листів, при 5% заповненні, а при 15% заповнення він друкує в 3 рази менше, тобто близько 834 сторінок.

8. Визначитися з додатковими опціями друкуючого пристрою.
Крім базової комплектації, принтер може мати ще безліч додаткових конфігурацій, що безпосередньо впливають на вартість апарату. Зупинимося на основних:
Копіювання, сканування, телефон, факс – ці задачі вирішує вже МФУ, а не простий принтер.
Дуплекс (пристрій двостороннього друку), який дозволяє не перевертати вручну документи, які повинні бути надруковані з двох сторін.
Друк на спеціальному папері (картон, етикетки, фотопапір) – якісно друкувати і не при цьому не ламатися принтер буде тільки при наявності цієї опції в його комплектації.
Друк з мобільного пристрою – все частіше сучасні моделі принтерів оснащуються опцією друку через бездротову локальну мережу, але на практиці вона використовується не часто.
Друк з USB-карт пам’яті і т. д.
Додаткові лотки для паперу (їх може бути декілька) — дозволяють заповнити принтер папером іноді на місяці вперед.
Фінішер — автоматичні дироколи, степлери, брошурувальники, і т. д. Такими пристроями оснащуються важкі апарати формату А3. Їх придбання безпосередньо залежить він завдань, покладених на принтер.
Сортувальники (поштові скриньки) – сортують видрукувані документи при спільному використанні.
Жорсткий диск — прискорює друк на попередньо створених шаблонів, наприклад, фірмових бланках, де змінюється тільки текст.
Наявність сенсорного дисплея у принтера – дозволяє легше керувати процесами друку.
Робота від акумулятора – для форс-мажорних ситуацій і для мобільного друку.

Вибрати правильний картридж? Спробуємо

При виборі будь-якого товару/послуги ми, насамперед, оцінюємо їх за 2 основними критеріями: ціна і якість, знайти компроміс між якими складно:
1) оригінальні картриджі: якість відбитків еталонне, але це реально дорого
2) відновлені картриджі: якість друку наближене до оригінальних картриджів, вони дешевше оригінальних на 30-40%, але економія відчувається тільки в тривалій перспективі;
3) сумісні картриджі: дешевше оригінальних в 2-3 рази, але якість їх нестабільно і ресурс нижче, ніж у оригінальних (так як друк «щільніше», витрата тонера більше);
4) заправлені картриджі: «дешево і сердито» в прямому сенсі: саме економічне рішення, але ресурс та якість друку картриджів непередбачувані.

Вибираючи, якими картриджами користуватися (повторимося, мова тільки про картриджах для лазерників) важливо розставити пріоритети і визначитися з такими параметрами друку:
— якість надрукованого документа («взагалі не важливо» — сумісні і заправлені картриджі; «важливо» – відновлені і оригінальні; «дуже важлива передача кольору» — оригінальні);
— вартість друкованого документа («взагалі не важливо» — оригінальні картриджі; «важлива швидка економія» – заправлені і сумісні; «дуже важливо, оптимізуємо витрати» — відновлені);
— екологічність (тренд, а в деяких компаніях – вже необхідна вимога); висловлюючись образно, купуючи і викидаючи оригінальний або сумісний картридж, ви закапуєте в землю пластиковий пакет після 1-го використання»; заправляючи картридж, ви закапуєте в землю пластиковий пакет після 2-го використання»; користуючись відновленням – ви користуєтеся паперовим пакетом».

А ось пам’ятка по експлуатації принтерів і витратних матеріалів до них

ЗАВАНТАЖИТИ ПАМ’ЯТКУ

ПРИНТЕР БУДЕ СПРАВНО ПРАЦЮВАТИ, ЯКЩО:
• правильно встановлювати картриджі принтера; не намагайтеся встановити картридж, не ознайомившись з інструкцією: можна пошкодити не тільки картридж, але і сам принтер;
• друкувати ч/б документи на монохромних принтерів і НЕ друкувати ч/б документи на кольорових принтерах; так як при друку ч/б документа відбувається знос деталей всіх 4-х кольорових картриджів як при кольорового друку;
• правильно витягувати зім’ятий папір; якщо папір застряг в принтері не можна її просто тягнути, напружившись (тим більше, витягати її з допомогою ножиць, лінійок тощо); правильний спосіб видалення паперу з принтера залежить від моделі апарату описано в керівництві користувача; краще всього звернутися до фахівця, відповідального за обслуговування апарату;
• стежити за вологістю і температурою повітря в приміщенні; тонер дуже складна субстанція і всі характеристики друку виробник описує, посилаючись на ідеальні умови (певна вологість і температура повітря); найпростіший зволожувач повітря може економити вам кілька десятків тисяч рублів на ремонті апарату; по статистиці – кількість поломок принтерів і картриджів виростає з настанням опалювального сезону;
• здійснювати регулярний профілактичний ремонт принтера (сервісне обслуговування); він завжди дешевше разових ремонтів за фактом (профілактика хвороб – завжди дешевше лікування);
• правильно розмістити принтер в приміщенні; не рекомендується ставити принтер біля вікна або на підвіконня (пил, вологість і нестабільність температур негативно впливають на деталі принтера); крім того, принтер повинен стояти на рівній поверхні, трохи перевищує його площа (оскільки якщо одна ніжка принтера з’їде з поверхні, зміниться навантаження на його окремі деталі);
• правильно поміщати чистий папір у принтер; в ідеалі, чистий папір, вийняту з пачки, перед приміщенням в принтер потрібно перегорнути (щоб уникнути «склеившихся» від статичної електрики аркушів);
• враховувати товщину і тип паперу; друк на щільному папері, глянсовою, клейкої, на принтерах, не призначених для таких видів паперу, небезпечна для принтера;
• не використовувати для друку чернетки; прийнято вважати, що на чернетках друкувати економно, однак, це не зовсім так: старий тонер чернетки може обсипатися і запектися на термоблоці принтера; економія на папері складе пару сотень рублів, а витрати на ремонт грубки принтера — кілька тисяч рублів;
• правильно реагувати на форс-мажори; при проникненні рідини або дрібних предметів в принтер, апарат потрібно висмикнути з розетки, «голосно кричати «Допоможіть!»» (викликати фахівця);
• стежити за тим, щоб скріпки, штрих, клей, скотч і пр. не потрапляли всередину принтера; за статистикою саме скріпка – головний ворог принтера; сюди ж відноситься правило: використовувати принтер по його прямому призначенню; не можна зберігати в лотках принтера сторонні предмети (печиво, косметику і заначки до зарплати).

На сайті інтернет-магазину PANSTER є великий вибір принтерів, БФП. Ціни найнижчі в Україні. Заходь і переконайся!

Переглядів: 874 | Додав: svt | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar