Головна » 2015 » Травень » 31 » РК-монітор Asus PA249Q
20:15
РК-монітор Asus PA249Q

Про монітори серії ProArt компанія Asustek з гордістю пише, що це монітори професійного рівня. Що ж, заявлені характеристики, серед яких колірної охоплення 100% простору sRGB і 99% AdobeRGB, 10-бітний висновок і внутрішня таблиця відповідності кольорів з розрядністю 12 біт професійному рівню відповідають. Плюс, кожен примірник монітора проходить фабричну калібрування до цільового значення ΔE менше 3, про що свідчить додається звіт.

Паспортні характеристики, комплект поставки та ціна

Тип матриці

AH-IPS зі світлодіодним GB-LED підсвічуванням

Діагональ

24,1 дюйма (61,13 см)

Відношення сторін

16:10

Дозвіл

1920×1200 пікселів

Крок пікселів

0,27 мм

Яскравість

350 кд/м2

Контрастність

1000:1, динамічна 80 000 000:1

Кути огляду

178° (гор.) і 178° (верт.) до контрасту > 10:1

Час відгуку

6 мс від сірого до сірого — GTG

Кількість відображуваних кольорів

1,07 млрд.

Інтерфейси

 • Відеовхід DisplayPort версії 1.2
 • Відеовхід DVI-D (с HDCP)
 • Відеовхід HDMI версії 1.4
 • Відео VGA
 • Вихід на навушники (гніздо 3,5 мм мініджек)
 • USB 3.0 (гніздо типу B, вхід на концентратор)
 • USB 3.0 (гніздо типу А, вихід концентратора), 4 шт.

Сумісні відеосигнали

До 1920×1200 пікселів при 60 Гц 
Звіт MonInfo для DisplayPort-підключення 
Звіт MonInfo для DVI-D-підключення 
Звіт MonInfo для HDMI-підключення 
Звіт MonInfo для VGA-підключення

Акустична система

Відсутній

Особливості

 • Фабрична калібрування (ΔE < 3)
 • 100% простору sRGB і 99% AdobeRGB
 • 10-бітний висновок і внутрішня LUT з розрядністю 12 біт
 • функції «картинка-в-картинці» і «картинка-поруч з картинкою»
 • Віртуальна лінійка QuickFit і шкала на рамці монітора
 • 5-позиційний джойстик на контрольній панелі
 • Підставка: поворот вправо-вліво 60°, нахил 5° вперед і 20° назад, підйом 100 мм, переворот в портретну орієнтацію
 • 100×100 мм майданчик VESA для настінного монтажу
 • Роз'єм для замку кенсінгтонського

Розміри (Ш×В×Г)

557,2×416,3×235 мм з підставкою

Маса

6,6 кг

Споживана потужність

Менше 72 Вт
менше 1 Вт у режимі очікування, 0 Вт у вимкненому стані

Напруга живлення

100-240 В, 50/60 Гц

Комплект постачання

 • Монітор
 • Кабель живлення (IEC 60320-1 C14 на євровилку CEE 7/7)
 • Відеокабель VGA
 • Відеокабель DVI-D
 • Кабель HDMI
 • Кабель DisplayPort
 • (USB 3.0)-кабель, вилка типу A на тип B
 • Кабельна стяжка
 • Короткий посібник користувача
 • CD-ROM з драйвером і керівництвом користувача
 • Звіт про калібрування
 • Гарантійний талон

Посилання на сайт виробника

www.asus.com

ціна 

T-10392963

Пропозиції з даними Яндекс.Маркет

L-10392963-10

 

Зовнішній вигляд

Дизайн строгий, з прямими рубаними формами, до елементів, що мають виключно декоративну функцію, можна віднести тільки вузьку червону вставку в нижній частині фронтальної рамки. На фотографіях ця вставка виглядає яскраво-червоною, але насправді (при світлі зверху) вона бачиться скоріше як темно-червона і практично не привертає до себе уваги. Зовнішні панелі монітора, включаючи рамку навколо екрану і підставку, виготовлені з чорного пластику з матовою і трохи шорсткою поверхнею. Зовнішня поверхня матриці чорна матова. Блок екрану відносно товстий і масивний. Праворуч спереду на рамці блоку екрану розташовані п'ятипозиційний джойстик і ще шість кнопок управління, а також індикатор стану.

На внутрішню скошену до матриці частина рамки нанесена дюймова (зверху праворуч) і сантиметрова (знизу і зліва) розмітка з поділками і рідкісними числами. Крім того, розмітка нанесена на телескопічну частина стійки і в градусах в районі двох поворотних частин підставки. Розмітці на екрані ще можна знайти якесь застосування, але розмітка на підставці, особливо в даному варіанті без чисел, не може бути використана навіть, наприклад, для запам'ятовування варіантів орієнтації дисплея. На лівому торці знаходяться чотири USB-роз'єму, інші роз'єми і механічний вимикач живлення розташовані в ніші на задній панелі і орієнтовані вниз. Підключати кабелі до монітора досить зручно, особливо при перевороті блоку екрану в портретну орієнтацію. Також на задній панелі можна виявити роз'єм для кенсінгтонського замку. Вентиляційні решітки розташовані по периметру задній панелі.

Штатна підставка дозволяє блок екрану трохи нахилити вперед, відхилити назад, підняти, перевернути в портретну орієнтацію (для цього екран потрібно спочатку підняти і відхилити назад) і повернути вправо-вліво.

      

Основа підставки відносно велика за площею, але воно плоске, що підвищує ефективність використання робочої площі столу. Монітор стоїть на підставці дуже стійко.

Конструкція підставки досить жорстка. Знизу її основа посилений рамою з пластика і, в районі стійки, сталевими дисками. Шість гумових прокладок прямокутної форми захищають поверхню столу від подряпин і запобігають ковзанню монітора на гладких поверхнях. Кабелі, що йдуть від роз'ємів монітора, можна стягти в акуратній пучок спеціальної стяжкою, що входить в комплект поставки. При необхідності можна від'єднати підставку (кріпильні гвинти зариті гумовими заглушками) і закріпити блок екрану на VESA-сумісний кронштейні (майданчик 100 на 100 мм). Продається монітор великий строго оформленої коробці з пластиковою ручкою зверху, що зручно при транспортуванні однією людиною.

Комутація

 

 

Відеовходів чотири і всі різні: DisplayPort, HDMI, DVI-D і єдиний аналоговий VGA. Цифрові входи підтримують HDCP. При підключенні до DisplayPort підтримується режим з 10 біт на колір. Можна перемикатися між входами кнопкою на передній панелі чи в меню.

Автопошуку активного входу ми не виявили. Комунікацію DDC/CI можна відключити. Входи DisplayPort і HDMI здатні приймати цифрові аудіосигнали (тільки PCM, стерео), які виводяться після перетворення в аналоговий вигляд через гніздо мініджек 3,5 мм. До цього роз'єму можна підключити зовнішню активну акустичну систему або навушники. Гучності, 32-омних навушників достатньо, якість звуку дуже гарне — звук чистий, широкий діапазон частот, в паузах шуму не чути. В монітор вбудований USB(3.0)-концентратор з одним входом і чотирма виходами.

Меню, локалізація та управління

Навігація по меню щодо зручна, не стільки з-за способу навігації та зміни значень параметрів, скільки з-за того, що для навігації використовується дуже зручний джойстик на контрольній панелі. При настройці зображення меню залишається на екрані, що трохи заважає оцінці внесених коригувань. Втім, двом кнопкам можна призначити одну з десяти функцій,

тоді при натисканні на ці кнопки в центрі екрана виводиться тільки невелике віконце.

Настроюється положення, орієнтація, прозорість і затримка автоматичного виходу з меню. Індикатор стану неяскравий. Він світиться білим при роботі монітора, червоним в режимі очікування і не горить, коли монітор виключений. Підсвічування індикатора в робочому стані можна відключити в меню. Коли на екрані немає меню, натискання на джойстик виводить шаблони/лінійки QuickFit наступна кнопка — виклик меню, наступні дві — користувальницькі функції, кнопка ще нижче — перемикає профілі і при тривалому натисканні запускає автоматичне підстроювання під параметри VGA сигналу, і кнопка над кнопкою живлення — вибір джерела сигналу. Є російська версія екранного меню.

Кириличний шрифт читається і більш-менш нерівний. Якість перекладу на російську мову хороше. До монітора додається короткий посібник, де є варіант тексту російською мовою, а також CD-ROM з драйверами (INF - і CAT-файли і профіль ICM) монітора і повними версіями керівництва у вигляді PDF-файлів, серед яких також є російська версія.

Розмітка на рамці монітора доповнено можливістю виведення сантиметрової і дюймової сітки з цифровою шкалою. Слідом за сітками йде решітка з чотирьох ліній, розмітка формату А4 в ландшафтній і портретній орієнтації, теж для формату Letter, 8 на 10, 5 на 7, 4 на 6, 3, 5 і 2 на 2 дюйми. Шаблони можна пересувати і змінювати їх колір ліній.

Зображення

Налаштувань відносно багато, є навіть просунута багатопараметрична регулювання колірного балансу, доступна при виборі профілю користувача.

 

 

 

Профілів всього сім, включаючи фабрично калібровані sRGB і Adobe RGB.

При виборі двох профілів (Пейзажний режим і Театральний режим) можна включити демонстраційний режим Splendid Demo Mode, в якому корекція застосовується тільки до пів екрану, що дозволяє наочно побачити, що і як коригують ці профілі.

До речі, до монітора додається надрукований звіт про калібрування, який можна переглянути, вибравши мініатюру нижче:

На жаль, цієї реалізації налаштування монітора не вистачає гнучкості. Наприклад, при виборі фабричних профілів частина налаштувань блокується, а для користувача профілю не можна взяти за основу один з попередньо встановлених. Тобто взяти і трохи підправити встановлений профіль sRGB не вийде. Крім того, деякий подив викликає відсутність будь-якої програми для налаштування монітора комп'ютера, включаючи, наприклад, тонку регулювання кривих гамма-корекції в цілому та по кольорам. Виходить, що потенціал у вигляді 12-бітної внутрішньої таблиці корекції кольорів у явному вигляді користувачеві недоступний. Правда, мабуть, доступний 10-бітний висновок, але його ми не тестували з причини відсутності професійної відеокарти.

Режимів геометричної трансформації три: Повний екран зображення розтягується на весь екран, 1:1 — висновок піксель в піксель в центрі екрану, OverScan — те ж, що і Повний екран, але картинка ще й трохи збільшується, так що по периметру трохи обрізається.

Присутня функція подвійного зображення картинка-в-картинці і картинка-поруч з картинкою. Налаштування цієї функції знаходяться в меню установок. На поєднання джерел накладено тільки одне обмеження — в додатковому вікні не може бути картинка від HDMI, якщо в основному від DVI, і навпаки.

При VGA-з'єднання автоматичне підстроювання під параметри сигналу виконується швидко і правильно, в тінях розрізняються всі градації відтінків, але в світлі найближчі до білого 5 відтінків по яскравості від нього відрізняються. В режимі 1920×1200 при будь-якому способі підключення чітко розрізняються смужки через один піксель, артефактів немає (крім слабких тіней від темних контрастних об'єктів при VGA-з'єднання), кольорові лінії товщиною в один піксель виводяться без втрати колірної чіткості. При збільшенні параметра Контрастність вище84 починають пропадати градації у світлі, при зменшенні Яскравість або Контрастність — падає яскравість, але кількість помітних градацій практично не змінюється, при цьомуЯскравість регулює саме яскравість підсвічування, а Контрастність — змінює пропускання РК-матриці. «Кристалічний» ефект (мікроскопічна варіація яскравості) відсутня.

Кінотеатральні режими роботи тестувалися при підключенні до Blu-ray-плеєра Sony BDP-S300 по HDMI. Завал в тінях і світлі не виходить за безпечні межі. Яскравості чіткість дуже висока і в разі сигналу Full HD становить 1080 ліній. У цьому режимі при виборі режиму 1:1 картинка виводиться 1:1 без будь-якої інтерполяції. Колірна чіткість трохи занижена, можливо, це пов'язано з похибками при відновленні кольору з цветоразностного способу подання. Монітор сприймає сигнали 576i/p, 480i/p, 720p, 1080i/p. Сигнал 1080p при швидкості 24 кадр/с приймається, але виводиться в режимі 60p з чергуванням кадрів 2-3. У разі черезрядковий сигналів монітор складає кадр з полів, при цьому найкраще результат виходить при вихідних 24 кадр/с, при перетворенні черезрядкового сигналу для вихідних 25 кадр/с (PAL) і 30 кадр/с (NTSC) на межах об'єктів у русі можна помітити характерну гребінку. Сигнали звичайного дозволу монітор опрацьовує без урахування співвідношення пікселів, тому в режимі 1:1, PAL-зображення у форматі 4:3 трохи витягнута по вертикалі, а NTSC — стиснута. Взагалі, з масштабуванням з низьких дозволів не все добре, 576i/p, 480i/p немає ні вписаних в межі екрану 16:9, ні 4:3 і немає хорошого згладжування, а для 720p немає повноекранних 16:9. Тому єдиним способом дивитися кіно при підключенні, наприклад, до плеєра буде установка на джерелі режиму з роздільною здатністю 1080 рядків.

Тестування РК-матриці

Оцінка якості передачі кольору

Для оцінки характеру зростання яскравості на шкалі сірого ми виміряли яскравість 17 відтінків сірого при різних значеннях параметра Гамма. На графіку нижче наведені отримані гамма-криві (число в дужках — показник апроксимуючої степеневої функції):

Реальна гамма-крива ближче всього до стандартної при Гамма = 2.2, тому далі ми виміряли яскравість 256 відтінків сірого (від 0, 0, 0 до 255, 255, 255) саме при цьому значенні. Зауважимо, що налаштування Контраст ми встановили в 70, так як при перевищенні цього значення гамма-крива мала помітний перегин у світлій частині. Графік нижче показує приріст (не абсолютне значення!) яскравості між сусідніми напівтонами:

Незважаючи на невеликі варіації, рівномірність зростання приросту яскравості зберігається на всьому діапазоні і кожен наступний відтінок значимо яскравіше попереднього. На початковому ділянці навіть спостерігається майже лінійне зростання яскравості, що відповідає стандарту sRGB:

Апроксимація отриманої гамма-кривої дала показник 2,31, при цьому яка апроксимує показникова функція майже не відхиляється від реальної гамма-кривої:

Для оцінки якості передачі кольору використовували спектрофотометр i1Pro 2 і комплект програм Argyll CMS (1.5.0). Охват в режимі sRGB практично збігається з sRGB:

В режимі Adobe RGB трохи менше відповідного стандарту:

А в режимі Стандартний (або Користувальницький без корекції) охоплення максимальний:

Нижче наведено спектри для білого поля (біла лінія), накладені на спектри червоного, зеленого і синього поля (лінії відповідних кольорів) для режимів Стандартний

і sRGB:

Такий спектр з трьома майже симетричними горбами по одному на кожен основний колір характерний для моніторів, в яких використовується світлодіодне підсвічування. Видно, що в режимі sRGB охват звужується за рахунок перехресного підмішування компонент.

Графіки нижче показують колірну температуру на різних ділянках шкали сірого і відхилення від спектру абсолютно чорного тіла (ΔE) у разі режимів СтандартнийsRGBAdobe RGB іКористувальницький після ручної корекції:

 

Видно, що у випадку режиму sRGB і Adobe RGB кольорів трохи відрізняється від стандартної (колірна температура трохи вище 6500 К і ΔE відносно велика). Ручна корекція вдалася наполовину, так як ми зменшили ΔE і для точки білого фактично встановили температуру в 6500 К, але в тінях варіація колірної температури дещо збільшилася.

Вимірювання рівномірності чорного і білого полів, яскравості і енергоспоживання

Вимірювання яскравості проводилися в 25 точках екрана, розташованих з кроком 1/6 ширини та висоти екрану (межі екрану не включені). Контрастність обчислювалася як відношення яскравості полів в контрольних точках.

Параметр

Середнє

Відхилення від середнього

мін., %

макс., %

Яскравість чорного поля

0,35 кд/м2

-9,7

17

Яскравість білого поля

334 кд/м2

-10

6,3

Контрастність

948:1

-16

8,2

 

Апаратні вимірювання показали хорошу рівномірність параметрів. Контрастність для IPS досить висока. Фотографія нижче дає уявлення про розподіл яскравості чорного поля по площі екрану:

Видно, що в нижніх кутах є відносно великі ділянки з невеликим підвищенням яскравості чорного поля.

При включенні режиму ASCR монітор змінює яскравість підсвічування залежно від загальної яскравості зображення. При виведенні чорного поля на весь екран через кілька секунд підсвічування вимикається зовсім і переміщення курсору миші недостатньо для її включення. Практичної користі від цього режиму ми не бачимо.

Яскравість білого поля в центрі екрана і споживана потужність.

Значення налаштування Яскравість/режим

Яскравість, кд/м2

Споживання електроенергії, Вт

100

346

46,0

50

251

37,0

0

111

24,0

Очікування

0,9

Вимкнено*

0,5

* Кнопкою на рамці, механічний вимикач на задній панелі повністю вимикає монітор від мережі.

 

При зменшенні параметра Яскравість змінюється тільки яскравість підсвічування, тобто без шкоди для якості зображення (зберігається контрастність і кількість помітних градацій) яскравість монітора можна змінювати в широких межах, що дозволяє з комфортом працювати і дивитися фільми як в освітленому, так і в темному приміщенні (хоча мінімальна яскравість могла бути і нижче). Мерехтіння підсвічування не видно завдяки дуже високій частоті модуляції — 21 кГц. Зауважимо, що ця частота фактично знаходиться поза звукового діапазону (навіть у особливо обдарованих у цьому плані людей чутливість на такій частоті сильно знижена), тому вірогідність появи писку виключена.

Визначення часу відгуку і затримки виведення

Час відгуку при переході чорний-білий-чорний одно 16,3 мс (7,3 мс вкл. + 9,0 мс викл.). Переходи між півтонами відбуваються в середньому за 24,5 мс в сумі.

Затримка виведення зображення щодо ЕПТ-монітора склала приблизно 20 мс як при VGA-, так і при DVI-з'єднання, при HDMI-підключенні вона зменшилася до 17 мс. У переважній більшості випадків така затримка не буде відчуватися.

Вимірювання кутів огляду

Щоб з'ясувати, як змінюється яскравість екрану при відхиленні від перпендикуляра до екрану, ми провели серію вимірювань яскравості чорного, білого та відтінків сірого в центрі екрану в широкому діапазоні кутів, відхиляючи вісь датчика у вертикальному, горизонтальному і діагональному (з кута в кут) напрямках.

У вертикальній площині
 

У горизонтальній площині
 

По діагоналі
 

Яскравість чорного поля у відсотках від максимальної яскравості білого поля
 

Контрастність

 

Зменшення яскравості на 50% від максимального значення:

Напрямок

Кут, градуси

Вертикальне

-35/36

Горизонтальне

-42/43

Діагональне

-39/40

 

Зазначимо плавне зменшення яскравості при відхиленні від перпендикуляра до екрану в горизонтальному напрямку, при цьому графіки не перетинаються у всьому діапазоні вимірюваних кутів. Трохи швидше падає яскравість при відхиленні у вертикальному напрямку. При відхиленні в діагональному напрямку поведінка яскравості відтінків має проміжний характер між вертикальним і горизонтальним напрямами, за винятком яскравості чорного поля, яка починає різко зростати вже при 20° відхилення від перпендикуляра до екрану. Якщо сидіти від екрана на відстані 60-70 см, то чорне поле по кутах буде помітно світліше, ніж у центрі, втім, залишаючись приблизно нейтрально-сірим по відтінку. Контрастність в діапазоні кутів ±82° для двох напрямків значно перевищує 10:1 і тільки для діагонального напряму в один бік опускається нижче позначки 10:1 при 70°.

Для кількісної характеристики зміни кольору ми провели колориметричні вимірювання для білого, сірого (127, 127, 127), червоного, зеленого і синього, а також світло-червоного, світло-зеленого і світло-синього полів на весь екран з використанням установки, подібної до тієї, що застосовувалася в попередньому тесті. Вимірювання проводилися у діапазоні кутів від 0° (датчик направлений перпендикулярно до екрана) до 80° з кроком 5°. Отримані значення інтенсивностей були перераховані в ΔE щодо виміру кожного поля при перпендикулярному положенні датчика відносно екрану. Результати представлені нижче:

 

 

Як реперної точки можна вибрати відхилення в 45°, що може бути актуальним у випадку, наприклад, якщо зображення на екрані розглядають дві людини одночасно. Критерієм збереження правильності квітів можна вважати значення ΔE менше 3.

З графіків випливає, що значного зсуву більшості відтінків немає при відхиленні в будь-якому напрямку, і тільки синій і ясно-синій кольори сильно змінюються в разі діагонального відхилення.

Висновки

РК-монітор Asus PA249Q можна віднести до професійних моніторів, але з деякими застереженнями. Основна претензія полягає в тому, що немає спеціального програмного забезпечення, за допомогою якого можна тонко налаштувати передачу кольору, використовуючи всі можливості монітора у вигляді внутрішньої таблиці відповідності кольорів з розрядністю 12 біт. Також не дуже зручно те, що при виборі профілю з передвстановленим охопленням sRGB всі налаштування кольору блокуються, а вийде в профілі користувача налаштувань монітора акуратно зменшити охоплення до sRGB — невідомо, швидше за все, немає. Звичайно, можна працювати в додатках, що підтримують колірний профіль, але будь-яка програмна корекція неминуче призводить до деякої деградації зображення. Втім, зменшити негативні наслідки такої корекції може використання 10-бітного висновку, який доступний у разі професійних відеокарт серій.

Переваги:

·                     Хороша передача кольору

·                     Широкий колірний обхват

·                     12-бітна таблиця для внутрішньої калібрування

·                     Чотири відеовходу, в тому числі DisplayPort з підтримкою 10-бітного режиму

·                     Строгий дизайн

·                     Режим картинка-в-картинці і картинка-поруч з картинкою

·                     Чотирьохпортовий USB(3.0)-концентратор

·                     Зручна регульована підставка

·                     Відсутність мерехтіння підсвічування

·                     Зручний 5-позиційний джойстик на контрольній панелі

·                     VESA-майданчик 100 на 100 мм

·                     Шкала на рамці, вбудовані сітки та шаблони

·                     Русифіковане меню

Недоліки:

·                     В комплекті немає для налаштування кольору

Так як монітор комплектується всіма кабелями, які можуть знадобитися для роботи з ним, то редакція iXBT.com визнала за необхідне присудити РК-монітору Asus PA249Q нагороду за відмінну комплектацію.

 

Інтернет-магазин PANSTER пропонує найнижчі ціни на монітори, зокрема на ASUS. Завітайте, не пошкодуєте!

 

Переглядів: 250 | Додав: svt | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar