Головна » 2015 » Червень » 1 » РК-монітор Dell UltraSharp U2414H
00:23
РК-монітор Dell UltraSharp U2414H

 

Умовно безрамковий виконання екрану в більшості випадків позиціонується виробниками як деякий елемент дизайну, без відсилань до практичної користі. У разі РК-монітора Dell UltraSharp U2414H це правило порушується, так як його плоский, не обмежений з трьох сторін рамками екран з вузькими межами відзначається як перевага при використанні у складі багатомоніторних конфігурацій з стикованих один з одним моніторів.

Паспортні характеристики, комплект поставки та ціна

Тип матриці

IPS зі світлодіодним (WLED) підсвічуванням

Діагональ

604,70 мм (23,8 дюйма)

Відношення сторін

16:9 (527,04×296,46 мм)

Дозвіл

1920×1080 пікселів (Full-HD)

Крок пікселів

0,2745 мм

Яскравість

250 кд/м2

Контрастність

1000:1, динамічна 2 000 000 : 1

Кути огляду

178° (гор.) і 178° (верт.) до контрасту > 10:1

Час відгуку

8 мс (від сірого до сірого — GTG, в режимі Overdrive)

Кількість відображуваних кольорів

16,77 млн.

Інтерфейси

 • Аудіо/відео вхід HDMI 1.4 з підтримкою MHL 2.0, 2 шт.
 • Відео/аудіовхід DisplayPort (версія 1.2 a)
 • Відео/аудіо Mini DisplayPort
 • Відео/аудіовихід DisplayPort (MST)
 • USB 3.0 (гніздо типу B, вхід на концентратор)
 • USB 3.0 (гніздо типу А, вихід концентратора), 4 шт., один з підвищеним струмом
 • Аудіовихід (гніздо 3,5 мм мініджек)

Сумісні відеосигнали

До 1920×1080/60 Гц 
Звіт MonInfo для HDMI-підключення 
Звіт MonInfo для DisplayPort-підключення

Акустична система

Відсутній

Особливості

 • Вузька межа екрану в 6,05 мм
 • Блиск передній (чорної) рамки -5,0 одиниць блиску (макс.)
 • Заводське калібрування
 • Колірний обхват: 85% (CIE1976), sRGB 96% (середнє значення ΔE<4)
 • Антиблікове покриття твердістю 3H
 • Підставка: поворот вправо-вліво ±45°, нахил 5° вперед і 21° назад, підйом 130 мм, переворот в портретну орієнтацію за і проти годинникової стрілки
 • Сумісність з акустичною системою Dell AC511
 • 100×100 мм майданчик VESA для настінного монтажу
 • Роз'єм для замку кенсінгтонського

Розміри (Ш×В×Г)

539×356(+130)×185 мм з підставкою

Маса

3,61 кг + підставка 1,85 кг

Споживана потужність

Максимум 74 Вт, типово 16 Вт, менше 0,5 Вт в режимі очікування

Напруга живлення

100-240 В, 50/60 Гц

Комплект поставки*

 • Монітор
 • Підставка
 • Кабель живлення (?)
 • Кабель DisplayPort (Mini-DP на DP) (?)
 • USB-кабель 3.0, вилка типу A на тип B (?)
 • Кришка кабельного відсіку (?)
 • Звіт про калібрування
 • Короткий посібник користувача
 • Гарантійний талон
 • CD-ROM з ПЗ, драйвера і керівництвом користувача

* Комплектацію необхідно уточнювати перед покупкою. Позицій зі знаком питання в комплекті не було, але їх наявності дуже ймовірно.

Посилання на сайт виробника

www.dell.com/ru

Середня ціна за даними Яндекс.Маркет

T-10634270

Пропозиції з даними Яндекс.Маркет

L-10634270-10

 

Зовнішній вигляд

Фронтальна поверхня екрана виглядає як монолітна чорна матова поверхня, обмежена знизу відносно вузькою рамкою з матового чорного пластику, а по периметру — вузькою окантовкою з пластику з темно-сірою сріблястою поверхнею. Вивівши зображення на екран, можна побачити, що насправді між зовнішніми межами екрану і власне областю відображення є поля зверху і з боків шириною близько 6 мм (виробник заявляє про 6,05 мм і називає її як «найтонша в світі межа дисплея»). Кнопки сенсорні, їх розташування на рамці позначено неконтрастним крапочками і значком харчування.

Під останнім — матово-білий розсіювач індикатора стану. Задня панель виготовлена з чорного пластику з матовою поверхнею.

Вгорі на задній панелі — вузька вентиляційна решітка. Роз'єм живлення і майже всі інтерфейсні роз'єми розташовані в ніші на задній панелі і орієнтовані вниз. В описі комплектації вказана кабельна кришка, мабуть, зарывающая цю нішу, але нам вона не дісталася. Зліва від цієї ніші можна знайти роз'єм для кенсінгтонського замку, праворуч один з чотирьох вихідних роз'ємів USB і єдиний з підвищеною навантажувальною здатністю (на що вказує значок блискавки). Монітор оснащений вбудованим блоком живлення. Зовнішні панелі підставки виготовлені з пластику з сіро-сріблястим покриттям. Нижня панель підстави — з чорного пластику з матовою поверхнею. Штатна підставка дозволяє блок екрану трохи нахилити вперед, відхилити назад, підняти, повернути вправо-вліво і перевернути в портретну орієнтацію як за, так і проти годинникової стрілки.

    

Такий поворот в обидві сторони дозволяє зістикувати два монітора в портретній орієнтації вузькими верхніми межами один до одного. Основа підставки відносно велика за площею, але воно зверху в основному плоске, що підвищує ефективність використання робочої площі столу. Монітор стоїть на підставці стійко.

Конструкція підставки досить жорстка, так як несучі елементи підставки виготовлені з товстої штампованої сталі. Гумові прокладки знизу на підставі стійки захищають поверхню столу від подряпин і запобігають ковзанню монітора на гладких поверхнях. Кабелі, що йдуть від роз'ємів монітора, можна пропустити через овальний отвір у стійці підставки. При необхідності штатну підставку можна від'єднати (або не приєднувати), викрутити чотири гвинти, і стали доступними різьбові отвори (по кутах квадрата зі стороною 100 мм) використовувати для кріплення до VESA-сумісний кронштейну. Монітор нам дістався упакованим в скромно оформлену коробку з гофрованого картону з картонними розділений всередині і прорізними ручками на бічних поверхнях. Коробка була в жахливому стані, тому її фотографію ми не наводимо.

Комутація

Монітор оснащений чотирма цифровими відеовходами: DisplayPort в повнорозмірному і Mini-варіанті, а також два HDMI, обидва з підтримкою MHL 2.0 (до 1080p при 60 кадр/с). Вибір входу здійснюється в меню установок:

Також по входу можна призначити першим двом пунктам в початковому меню. Є повнорозмірний вихід DisplayPort, що дозволяє послідовно підключати до чотирьох пристроїв відображення, якщо відеокарта і проміжні ланки цього ланцюжка підтримують DisplayPort 1.2 Multi-Stream Transport (MST). Входи здатні приймати цифрові аудіосигнали (тільки PCM, стерео), які виводяться після перетворення в аналоговий вигляд через гніздо мініджек 3,5 мм. До цього роз'єму можна підключити зовнішню активну акустичну систему. Формально підключення навушників не підтримується, але ми спробували. Потужності виходу вистачило, щоб у 32-омних навушниках гучність була достатньою, і навіть з невеликим запасом. Якість звуку в навушниках в принципі непогане — звук чистий, відтворюються всі частоти, в паузах шуму не чути. Єдиний недолік — гучність не регулюється, але цифрову регулювання гучності на джерелі ніхто не відміняв. В монітор вбудований USB(3.0)-концентратор з одним входом і чотирма виходами теж 3.0, з яких один з підвищеною потужністю (і розташований він так, що до нього зручніше підключати мобільний пристрій або накопичувач). В меню можна вибрати, чи слід залишати активним USB-концентратор, коли монітор переходить в режим очікування.

Меню, локалізація та управління

Індикатор живлення при роботі неяскраво світиться білим (відключається в меню), в режимі очікування — блимає білим і не горить, якщо монітор умовно вимкнений. Коли на екрані немає меню, то при першому дотику до кнопок-точечкам на екран виводиться стартове меню у вигляді чотирьох значків точно над кнопками.

Перші два позначають виклик коротких меню швидкого доступу до двох функцій, до якихось вибирає користувач в меню установок.

За замовчуванням це яскравість/контраст і список профілів:

    

Передостанній значок — виклик основного меню, останній — вихід з меню. Далі при навігації по меню над кнопками також виводяться значки-підказки по поточним функцій. На жаль, до роботи сенсорних кнопок у нас були великі претензії, так як періодично то одна, то інша кнопка переставали реагувати на натискання. Меню відносно велика. При настройці зображення меню залишається на екрані, що трохи заважає оцінки внесених змін. При необхідності можна перевернути меню, встановити рівень прозорості фону, вибрати тайм-аут автоматичного виходу з меню і включити блокування, щоб запобігти небажаному зміна налаштувань. Є російська версія екранного меню. Кириличний шрифт меню рівний, написи читаються. Якість перекладу на російську мову хороше.

На CD-ROM з комплекту ми виявили керівництва користувача у вигляді PDF-файлів (російськомовна версія). Крім того, на цьому диску є програма для налаштування монітора комп'ютера Dell Display Manager, а також драйвер монітора (INF-файли і CAT і профіль кольорокорекції ICM). На сайті компанії ми знайшли цю програму, керівництво російською мовою і файли драйвера.

Зображення

Присутні стандартні налаштування ЯскравістьКонтрастність і Різкість.

Список Гамма — це два профілю гамма-корекції (ПК і Mac).

Колірна температура встановлюється або вибором одного з передвстановлених профілів, або вибором одного з шести значень колірної температури при активному профілі Колір. темпер., або ручним регулюванням інтенсивності трьох кольорів у профілі Звичайне.колір.

Для ряду профілів доступні налаштування відтінку, насиченості і динамічної контрастності.

Режимів геометричної трансформації три: зображення збільшується до меж екрану з збереженням пропорцій 4:3 або 5:4, у третьому режимі виконується примусове розтягування картинки на всю площу екрана (підходить для сигналів 16:9 і анаморфірованних фільмів у форматі 4:3).

Доступність режимів визначається типом відеосигналу.

При HDMI-підключенні підтримувалося роздільна здатність 1920×1080 на 60 Гц кадрової частоти. У цьому випадку один самий темний відтінок сірого зливається з чорним кольором, що, втім, некритично. Робота по DisplayPort охарактеризовано нижче, так як всі апаратні тести виконувалися саме при цьому способі підключення.

Кінотеатральні режими роботи тестувалися при підключенні до Blu-ray-плеєра Sony BDP-S300. Перевірялася робота по HDMI. Монітор сприймає сигнали 576i/p, 480i/p, 720p, 1080i і 1080p при 50 і 60 кадр/с. 1080p при швидкості 24 кадр/с підтримується, і кадри в цьому режимі виводяться з однаковою тривалістю. У разі черезрядковий сигналів картинка просто виводиться по полях. Для режиму 1080i картинка трохи збільшується так, що по периметру зображення трохи обрізається. Для сигналу 1080p картинка виводиться у вихідному дозволі один до одного по пікселях. Тонкі градації відтінків розрізняються як у світлі, так і в тінях. Яскравості і колірна чіткості дуже високі. Інтерполяція низьких дозволів до дозволу матриці виконується без значущих артефактів.

Зовнішня поверхня матриці чорна, напівматова (більше матова, ніж дзеркальна), і за відчуттями зовнішній шар матриці відносно жорсткий. Помітного «кристалічної» ефекту немає. Матовість поверхні матриці дозволяє працювати з комфортом в разі типового варіанту розташування монітора, користувача і світильників у приміщенні.

Тестування РК-матриці

Мікрофотографії матриці

Чітке зображення структури пікселів з-за матової поверхні отримати не вдається, втім, при бажанні на фрагменті нижче, що відповідає одному пікселю, можна розгледіти, що кожен субпіксель ділиться перетяжкою на дві рівних домену

Фокусування на поверхні екрана виявила хаотично розташовані мікродефекти поверхні, що відповідають за власне матові властивості:

Зерно цих дефектів у кілька разів менше розмірів рендерінгу, тому фокусування на микродефектах і «перескок» фокусу по субпикселям при зміні кута зору виражені слабо, з-за цього немає і «кристалічної» ефекту.

Оцінка якості передачі кольору

Для оцінки характеру зростання яскравості при налаштуванні Гамма рівній Mac ми виміряли яскравість 17 відтінків сірого. На графіку нижче наведена отримана гамма-крива і яка апроксимує її степенева функція з показником 2,01:

Режим з Гамма рівній ПК представляв для нас більший інтерес, тому далі ми виміряли яскравість вже 256 відтінків сірого (від 0, 0, 0 до 255, 255, 255) саме при цьому значенні. Графік нижче показує приріст (не абсолютне значення!) яскравості між сусідніми напівтонами:

Зростання приросту яскравості в середньому більш-менш рівномірний, і кожен наступний відтінок значимо яскравіше попереднього. У темній області спостерігається майже лінійне зростання яскравості, що близько до вимогою стандарту sRGB:

Апроксимація отриманої гамма-кривої дала показник 2,29, що трохи вище стандартного значення 2,2, при цьому реальна гамма-крива трохи відхиляється від апроксимуючої показовою функції:

Для оцінки якості передачі кольору використовували спектрофотометр i1Pro 2 і комплект програм Argyll CMS (1.5.0).

Колірний трохи відрізняється від sRGB:

Втім, відхилення координат первинних кольорів вершин sRGB не дуже великі, тому візуально кольору на цьому моніторі мають природну насиченість. Нижче наведено спектр для білого поля (біла лінія), накладений на спектри червоного, зеленого і синього поля (лінії відповідних кольорів):

Такий спектр з відносно вузьким піком синього і з широкими горбами зеленого і червоного кольорів характерний для моніторів, в яких використовується світлодіодне підсвічування з синім випромінювачем і жовтим люмінофором.

Передача кольору навіть при виборі встановленого профілю sRGB дещо відрізняється від стандартної, тому ми спробували вручну налаштувати кольори, регулюючи посилення трьох основних кольорів. Графіки нижче показують колірну температуру на різних ділянках шкали сірого і відхилення від спектру абсолютно чорного тіла (ΔE) у разі профіль sRGB і після ручної корекції:

 

Самий близький до чорного діапазон можна не враховувати, так як в ньому передача кольору не так важлива, а похибка вимірювання колірних характеристик висока. Ручна корекція дещо поліпшила передачу кольору, принаймні, ΔE стала істотно менше. Втім, навіть без будь-якої корекції кольору досить близька до стандартної, щоб використовувати монітор варіанті «прямо з коробки».

Виробник заявляє, що монітор проходить заводське калібрування, і в доказ додається відповідний звіт:

Крім того, у посібнику можна знайти наступне примітка: «В цьому моніторі реалізована вбудована функція автоматичного калібрування яскравості для компенсації погіршення властивостей світлодіодів.»

Вимірювання рівномірності чорного і білого полів, яскравості і енергоспоживання

Вимірювання яскравості проводилися в 25 точках екрана, розташованих з кроком 1/6 ширини та висоти екрану (межі екрану не включені). Контрастність обчислювалася як відношення яскравості полів в контрольних точках.

Параметр

Середнє

Відхилення від середнього

мін., %

макс., %

Яскравість чорного поля

0,29 кд/м2

-7,2

6,3

Яскравість білого поля

289 кд/м2

-8,3

5,1

Контрастність

983:1

-5,1

3,7

 

Апаратні вимірювання показали дуже хорошу рівномірність всіх трьох параметрів. Візуально чорне поле рівномірне на більшій частині площі екрана і тільки в одному місці по нижній кромці яскравість злегка підвищується. Фотографія нижче це демонструє:

При включенні режиму з динамічною підстроюванням яскравості встановилася контрастність формально зростає, так як на чорному полі на весь екран підсвічування сильно приглушається. Графік нижче показує, як збільшується яскравість (вертикальна вісь) при перемиканні з чорного поля на біле при вимкненій і включеної динамічного налаштування яскравості:

Видно, що підсвічування плавно і майже лінійно підвищується до максимального значення. Практичної користі від цієї функції мало, але виробник може вказати величезне значення контрастності в характеристиках.

Яскравість білого поля в центрі екрана і споживана від мережі потужність:

Значення налаштування Яскравість

Яскравість, кд/м2

Споживання електроенергії, Вт

100

294

23,1

50

185

15,7

0

37

7,4

 

В режимі очікування і до умовно вимкненому стані монітор споживає 0,4 Вт.

Яскравість монітора змінюється саме яскравістю підсвічування, тобто без шкоди для якості зображення (зберігається контрастність і кількість помітних градацій) яскравість монітора можна змінювати в широких межах, що дозволяє з комфортом працювати і дивитися фільми як в освітленому, так і в темному приміщенні. На будь-якому рівні яскравості модуляція підсвічування немає, тому немає і ніякого мерехтіння екрану.

Визначення часу відгуку і затримки виведення

Судячи по залежностях яскравості від часу при перемиканні відтінків за замовчуванням є невеликий «розгін» матриці, що не викликає, втім, видимих артефактів:

Час включення і виключення при переході чорний-білий-чорний склало 8,7 мс і 8,0 мс відповідно, середній сумарний час для переходів між деякими півтонами одно 16,4 мс. З нашої точки зору, такий швидкості матриці цілком достатньо навіть для ігор в динамічні ігри.

Ми визначали повну затримку виведення від перемикання сторінок відеобуфера до початку виводу зображення на екран. При цьому підсумкове значення вмикалася невідома фіксована величина затримки від запиту на перемикання сторінок відеобуфера до запуску АЦП із зовнішнім фотодатчиком, встановленого в центрі екрану монітора, а також деяка змінна затримка, обумовлена тим, що ОС Windows не є системою реального часу з нормованими затримками. Тобто зовсім-зовсім справжня повна затримка трохи більше. У підсумку затримка виведення зображення становила 7-8 мс для підключення по DisplayPort і HDMI. Мізерна Величина, і не буде відчуватися навіть у самих динамічних іграх.

Вимірювання кутів огляду

Щоб з'ясувати, як змінюється яскравість екрану при відхиленні від перпендикуляра до екрану, ми провели серію вимірювань яскравості чорного, білого та відтінків сірого в центрі екрану в широкому діапазоні кутів, відхиляючи вісь датчика у вертикальному, горизонтальному і діагональному (з кута в кут) напрямках.

 

У вертикальній площині
 

У горизонтальній площині
 

По діагоналі
 

Яскравість чорного поля у відсотках від максимальної яскравості білого поля
 

Контрастність

 

Зменшення яскравості на 50% від максимального значення:

Напрямок

Кут, градуси

Вертикальне

-29/29

Горизонтальне

-43/43

Діагональне

-36/37

 

Зазначимо плавне зменшення яскравості при відхиленні від перпендикуляра до екрану в горизонтальному напрямку, при цьому графіки не перетинаються у всьому діапазоні вимірюваних кутів. Трохи швидше падає яскравість при відхиленні у вертикальному напрямку. При відхиленні в діагональному напрямку поведінка яскравості відтінків має проміжний характер між вертикальним і горизонтальним напрямами, за винятком яскравості чорного поля, яка починає різко зростати вже при 20-30° відхилення від перпендикуляра до екрану. Якщо сидіти від екрана на відстані 50-60 см, то чорне поле по кутах буде помітно світліше, ніж у центрі, втім, залишаючись приблизно нейтрально-сірим по відтінку. Втім, яскравість підвищується приблизно до 0,5% від максимальної яскравості білого поля, тобто чорний колір у цього монітора трохи стабільніше, ніж у більшості моніторів з IPS матрицями. Контрастність в діапазоні кутів ±82° для всіх напрямів перевищує 10:1.

Для кількісної характеристики зміни кольору ми провели колориметричні вимірювання для білого, сірого (127, 127, 127), червоного, зеленого і синього, а також світло-червоного, світло-зеленого і світло-синього полів на весь екран з використанням установки, подібної до тієї, що застосовувалася в попередньому тесті. Вимірювання проводилися у діапазоні кутів від 0° (датчик направлений перпендикулярно до екрана) до 80° з кроком 5°. Отримані значення інтенсивностей були перераховані в ΔE щодо виміру кожного поля при перпендикулярному положенні датчика відносно екрану. Результати представлені нижче:

 

 

 

Як реперної точки можна вибрати відхилення в 45°, що може бути актуальним у випадку, наприклад, якщо зображення на екрані розглядають дві людини одночасно. Критерієм збереження правильності квітів можна вважати значення ΔE менше 3.

Стабільність квітів в цілому хороша, хоча і дещо нижче, ніж зазвичай буває у випадку матриць типу IPS.

Висновки

Головною особливістю даного монітора можна вважати умовно безрамковий дизайн і вузький проміжок між межею області відображення і трьома гранями блоку екрану. У підсумку монітор буде добре виглядати в складі багатоекранний конфігурацій. При цьому конструкція штатної підставки дозволяє зістиковувати два монітора в портретній орієнтації вузькими межами один до одного. Зручність роботи з такими, складеними з декількох моніторів, площинами підвищується за рахунок можливості послідовного підключення до чотирьох моніторів по ланцюжку DisplayPort. За сукупністю характеристик монітор допустимо віднести до універсальним, придатним для виконання типової офісної роботи, непрофесійної роботи з графікою, для ігор і перегляду кіно.

Переваги:

·                     Хороша якість передачі кольору

·                     Відсутність мерехтіння підсвічування

·                     Чотири цифрових відеовходу

·                     Підтримка MHL 2.0 (до 1080p при 60 кадр/с)

·                     Чотирьохпортовий USB-концентратор з одним портом для швидкої зарядки

·                     Реальна підтримка 24 кадр/с

·                     Підтримка послідовного підключення до ланцюга DisplayPort

·                     Зручна регульована підставка

·                     Можливість перевороту в портретну орієнтацію за і проти годинникової стрілки

·                     Невеликі значення часів відгуку і затримки виведення

·                     Вимикається підсвічування індикатора

·                     Нейтральний дизайн

·                     Програма для налаштування монітора комп'ютера

·                     VESA-майданчик 100 на 100 мм

·                     Русифіковане меню

Недоліки:

·                     Нестійка робота сенсорних кнопок управління

Переглядів: 250 | Додав: svt | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar